World of Warcraft blir film

Oj, WoW blir film. Det ser jag verkligen fram emot. Faktum är att jag hoppats på att det skulle hända och har väl anat att det skulle hända förr eller senare. Det är ju ganska populärt att göra film av spel och World of Warcraft är ju ändå ett av världens populäraste… Nu återstår ju bara att hoppas att det verkligen blir bra också! Risken är ju stor att det blir en kalkon av det hela samtidigt som det ju skulle kunna bli riktigt jäkla bra!

För dom som kanske missat det så är jag sedan slutet av februari en någorlunda frenetisk WoW-spelare.
Min huvudkaraktär heter Tinamurray och är en ”human warrior” för närvarande på level 36. Tinamurray är såklart ett namn som är lånat från Kvinnofängelset! ;)

WoW screen cap Tinamurray

Nej, nu måste jag ju logga in och hämta upp mitt fadderbarn som jag ska guida runt i Azeroth denna vecka. Det är ju ”Children’s Week”… ;) Vad gör man inte för en säck med guld? :P